ORDONKA/TRIODEON

fot. Paweł Radzikowski

kwa

Piosenki, szlagiery filmowe z repertuaru: Hanki Ordonówny, Adama Astona, Toli Mankiewiczówny, Heleny Grosówny   a także znane utwory  Edith Piaf

1.5/2h Spektakl z opowieścią o „tamtych czasach” lub występ koktajlowo-wieczorowy w  wykonaniu:

logotrioeon   Jarek Kutera/Mat Wachowiak          Jacek Przybysz             Anna Przybysz

Bohaterką muzycznego spektaklu Na pierwszy znak jest Ania Przybysz, która wciela się w rolę niezapomnianej Hanki Ordonówny. Twórczość pieśniarska i kabaretowa Ordonki, dla której tworzyli m.in. Julian Tuwim i Adam Asnyk, przywołuje wspomnienia oraz obrazy z przeszłości.

Zainspirowana barwną historią jej życia i twórczości, dzięki swej nietuzinkowej osobowości Ania Przybysz tworzy na scenie spójny i bardzo prawdziwy obraz czasu tamtych lat.

Muzyczno-sentymentalna podróż z nutą przedwojennej nostalgii, wprowadzi słuchaczy w wyjątkowy nastrój, który publiczność może współtworzyć dzięki wyświetlanym z projektora w trakcie trwania recitalu tekstom wykonywanych piosenek. Wspólne intonowanie refrenów integruje uczestników wieczoru, którzy swoim spontanicznym zaangażowaniem uruchamiają na co dzień nieużywane talenty wokalne, poczucie humoru, a nawet umiejętności taneczne.

Opowiadana przez Anię historia skłania do refleksji, a nawet tęsknoty za światem, którego już nie ma, światem między-wojennej Polski, z jej wyjątkowym systemem wartości i artystyczną atmosferą. Wieczór z Triodeonem pozostanie na długo w pamięci widzów.

To Rozrywka, Edukacja, Wzruszenia..i Humor..

W repertuarze: (ok. 1,5/2h/) Występowi towarzyszą obrazy  wyświetlane z projektora, refreny utworów na ekranie.

Miłość Ci wszystko wybaczy, Czy tak czy nie, Trudno, Wystarczy jedno słowo, Panie Janie, Zapomniana melodia, Na pierwszy znak, Każda z Pań modern, Piosenka o zagubionym sercu, Tak jak ty, Szczęście raz się uśmiecha, Każdemu Wolno kochać, Odrobinę szczęścia w miłości, Gramofonomanka, Związane mam ręce, La vie on Rose, No! Rien de rien i inne…       

ogólno polski fest. retro z liściem           Nowa Ordonka

Fot. Justynka Jaworska

29.05.2015 “Na Pierwszy Znak…” TRIODEON w Domu Kultury w Tarnobrzegu      

6.3.2016 Dzień Kobiet w CHOBRZANACH- TRIODEON-“ORDONKA”    

30.05.2016 SENIORADA- w Piszczelach-Sandomierz i “Ordonka” z TRIODEON        

One thought on “ORDONKA/TRIODEON

  1. Miałam przyjemność śpiewać w Parku PISZCZELE w Sandomierzu.. na II Senioraliach organizowanych przez OPS w Sandomierzu. Pogoda była boska, uczestnicy wspaniali, rozśpiewani i pogodni..byłam wzruszona. Przedwojenne utwory, styl retro cudownie wpisuje się w taka imprezę… będą fotki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.