SAN-do-MIR chór gospel&folk

Fot. MOwS

kwa

SAN-do-MIR Sandomierski  Chór Zamkowy

WSPÓLNE ŚPIEWANIE dla POKOJU

„Ludzie śpiewający razem… mogą przenosić góry”

Zaczynem, esencją poruszającą ludzi, czasem tłumu jest energia CHÓRU i OSOBY PROWADZĄCEJ, która wznieca głosem i postawą zaangażowaną ludzi do wspólnego działania, śpiewania, wzruszania, uniesienia, myślenia o współdziałaniu w dobrej wierze, dla promowania kultury, wspierania dziedzictwa regionu.

 Chór powstał pół rok temu i dzięki gościnności  i zrozumieniu potrzeby Wspólnego Śpiewania,  Pana dyr. Dominika Abłamowicza mógł spotykać się w licznym gronie na próbach  w   Muzeum Okręgowym w Sandomierzu w Sali Rycerskiej w piatki w godz. 17-19-ta.

Poniżej lista koncertów/imprez z udziałem Chóru.

2-go sierpnia 2015 z inicjatywy prowadzącej Anny Przybysz odbyło się pierwsze, bardzo liczne  WOLNE ŚPIEWANIE na dziedzińcu  Zamku – było to wspólne śpiewanie  Przyjaciół Ani z Be Free Gospel Famili, mieszkańców Sandomierza i okolic oraz turystów dla uczczenia Powstania Warszawskiego oraz Akcji Burza. Spotkaniu towarzyszyło wielkie wzruszenie, obecność Harcerzy, Sandomierskich Strzelców, weteranów, dzieci i młodzieży, a przy tym zainteresowanie  historią, poczucie jedności i zachwytu nad naszą tradycją i pięknem polskich utworów, strojów i poczucie mocy wspólnoty.

          

9-10-11 Października 2015 roku prowadziliśmy WARSZTAATY GOSPEL, których owocem był koncert dla mieszkańców Sandomierza, turystów i rodzin uczestników warsztatów. Warsztat cieszył się dużym zainteresowaniem i pokazał jak bardzo potrzebna jest taka inicjatywa wspólnego śpiewu dla osób nieprofesjonalnych, kochających śpiew i rozwój osobisty.   Warsztaty stały się zaczynem  chóru dającemu możliwość współpracy i działania dla dobra realizacji pasji artystycznych, kontakty ze sztuką i kulturą oraz na rzecz miasta i jego mieszkańców.

11-go listopada chór inicjował WOLNE ŚPIEWANIE na Zamku. Z okazji Święta Niepodległości mieszkańcy w Sali Rycerskiej siedzieli wokół małego stolika z bukietem biło czerwonych róż, brali udział w debacie otwartej na temat „Czym jest dla mnie wolność?” oraz wspólnie z chórem i prowadzącą śpiewali ze wzruszeniem i żarliwością pieśni wolnościowe… to nie była akademia to było poruszające spotkanie Polaków…

10-go stycznia 2016 odbyło się ANIELSKIE ŚPIEWANIE  Chóru Zamkowego i mieszkańców Sandomierza. Noworoczny nastrój, kolędowanie  i pieśni spirituals, śpiewane wspólnie z widzami dało poczucie jedności, artystyczne doznania i zainteresowanie wnętrzem Muzeum i jego zbiorami, sztuką, tradycją i dziedzictwem niematerialnym regionu oraz Polski.

24-go kwietnia 2016 chór zainicjował WIOSENNE ŚPIEWANIE, czyli wspólne śpiewanie z radości do wolności i miłości- wiosennych mocy. We wspólnym śpiewaniu m.innymi pieśni ludowych brali udział mieszkańcy, turyści oraz goście z okolicznych wsi: Zajeziorza, Andruszkowic, Janowic, Chobrzan, Bogorii Skotnickej, Samborca w której prowadzimy wraz z mężem świetlice wiejskie.  Dla Muzeum to ogromna promocja, zachęta do spędzania  tam radosnych chwil i obcowania z kulturą, historią i sztuką.

Chór prowadził do końca marca (umowa z MOwS) cotygodniowe – piątkowe próby na Zamku oraz  towarzyszy wernisażom i spotkaniom edukacyjnym w Muzeum, a także wspiera głosem inicjatywy mieszkańców miasta śpiewając i angażując do współuczestnictwa w wydarzeniach. Prosimy o wsparcie i objęcie patronatem naszego chóru,

który liczy już 20 zaangażowanych osób a dziś nie ma swojego miejsca.!

Wspólne Śpiewanie wpływa na poczucie jedności, wspólnoty  jaką tworzą mieszkańcy, sąsiedzi, rodziny, które mają moc działania RAZEM dla poprawienia relacji i dobra ogólnego. Śpiewanie i aktywne bycie w Muzeum czyni go miejscem atrakcyjnym, kulturalnym, promuje zbiory, kolejne wystawy, zachęca do zwiedzania, wywołuje wzniosłe i pozytywne uczucia a nawet dumę płynącą z bycia częścią historii, kultury i sztuki naszego kraju.

WSPÓLNE ŚPIEWANIE jest nośnikiem jednoczącym, wspólnotowym,  to radość i energia, porywanie serc i uczuciowość

WSPÓLNE ŚPIEWANIE  w szczególności utworów gospel- muzyki serca, to motywacja do radości i wielbienia darów bożych nie tylko od święta ale na co dzień

WSPÓLNE ŚPIEWANIE  to dawka siły i duchowego ukojenia przed podziałami i słabościami

WSPÓLNE ŚPIEWANIE  to szczery, autentyczny przekaz  uniwersalnych wartości, przesłanie uwielbienia miejsca urodzenia i życia zgodnie z naturą

 PLANY  CHÓRU:

 1. Rozpowszechnianie muzyki gospel oraz wartości chrześcijańskich, muzyki polskiej – regionalnej, utworów patriotycznych poprzez zróżnicowane formy przekazu, propagowanie aktywnego udziału w kulturze oraz zwiększenia swojej wiedzy w tym zakresie wśród dzieci, młodzieży i dorosłych- mieszkańców Sandomierza oraz turystów poprzez:

-koncerty okolicznościowe na Dziedzińcu i na Sali Rycerskiej w MOwS

-koncerty towarzyszące wernisażom i konferencjom w MOwS

-koncerty wyjazdowe

-koncerty w miejscach wskazanych przez MOwS

 1. Zorganizowanie corocznego Festiwalu Muzyki Gospel w MOwS.
 2. Udział w Chóru w Festiwalach w Polsce jako promocja Sandomierza.
 3. Stwarzanie poprzez próby i koncerty przestrzeni do refleksji nad życiem , wspólnego bycia ponad podziałami, wspólnego działania wokół idei pokoju i życia pasją ,  co jest zaczynem i motorem do efektywnych przedsięwzięć  i  sukcesu.

SANdoMIR fabryka RUCHU

8 thoughts on “SAN-do-MIR chór gospel&folk

 1. Jest wielce prawdopodobne, że nasz chór po krótkiej przerwie wróci do Zamku i mam nadzieję, że będziemy się widywać przynajmniej w takim gronie jak na zdjęciu. Pozdrowienia Jacek (ten rozczochrany)

 2. Wczoraj 24.06.16 w piątek odbyła się próba pod parasolem w SOIuP w Andruszkowicach.. Było bardzo gorąco a mimo to chórzyści i nowi gości przybyli ŚPIEWAĆ! Siedzieliśmy do północy na dworzu.. piliśmy soki z jabłek, pomarańczy, imbiru i zieleniny! Smakowaliśmy czereśnie i maliny i nowe piosenki gospelowe.. “Walk together Children” bardzo pasowało na wczorajszy duszny wieczór.
  Potem piosenki Mazowsza..

 3. Przeczytałam “info.”, że od 8 lipca wracamy na Zamek 🙂
  SUPER !

 4. Aniu wspaniale było Cię dzisiaj widzieć na koncercie… a gdzie kapelusz?!

 5. Wczoraj na Pikniku w Zajeziorzu..pełny wypas śpiewów! Panie z zespołu PRZELASKI dały czadu głosem i kulinarjami…, była nawet sałatka owocowa i potrawka z kaszy jaglanej wege! Miałam co jeść i śpiewać. Był Pan wójt, “kulturalni” z GOK. Tańcowałam do 11-tej…. W Wa-wie tego nie miałam!?
  Mariusz dzielnie pomagał Jackowi w nagłośnieniu całości.
  Pozdrawiam śpiewająco, Ania

 6. Na Pikniku w Zajeziorzu nie byłam.
  Wczoraj podróżowałam “do” i “z” Łodzi…
  Droga dość daleka. Kilometrów sporo.
  W drodze powrotnej, w Sulejowie zboczyliśmy nieco z głównej trasy.
  – Podklasztorze (dzielnica Sulejowa wraz z Zespołem klasztornym opactwa cystersów).
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Opactwo_Cysters%C3%B3w_w_Sulejowie

  Pierwszy raz tam byłam… mimo,
  że wiele… wiele… razy przejeżdżałam przez Sulejów.
  Piękne miejsce.
  Warte odwiedzenia.

 7. Dzisiaj 16 października minął rok od pierwszych moich warsztatów.
  Chciałabym napisać coś szczególnego z tej okazji…
  Ale czy słowem pisanym mogę to wyrazić ?

  Napiszę jedno.
  Dziękuję Aniu…Dziękuję Jacku…
  Dziękuję za cały ten rok.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.