“I Jarski Bieg Na Zdrowie”

 

 

pastedGraphic.png                            ORGANIZATORZY                                    pastedGraphic_1.png

   „NA ZDROWIE! 

…drogą bł. Wincentego Kadłubka”

7.10.2018 

NIEDZIELA w godz.:10-20

Zapraszamy do aktywnego i radosnego  udziału: rodziny, sąsiadów, przyjaciół  z Gminy Samborzec, oraz gości i turystów,  w  zdrowym, radosnym projekcie, angażującym ciało, wszystkie zmysły, smaki, owoce, warzywa naszej Sandomierskiej Ziemi oraz naszą polską historię i kulturę.

I-wszy JARSKI BIEG NA ZDROWIE!– o Sandały bł. Wincentego

Chobrzany – Andruszkowice 12 km        7.10.18 niedziela w godz. 10-14

  • Organizatorki chcą zainspirować mieszkańców  do aktywnego i świadomego zdrowego stylu życia poprzez dokonanie pierwszego kroku na biegowej ścieżce i  wyborze roślinnej diety. 
  • Charakterystyka krajobrazu i termin sprzyja wspaniałej zabawie i odkrywaniu przyjemności bycia razem.
  • Trasa dla biegaczy (1,5h), rowerzystów (45 min), spacerowiczów (2,5h)  przez sady i pobliskie wioski po utwardzonej, lokalnej jezdni z  OSP Chobrzany przez Bystrojowice, Śmiechowice, Wielogórę, Łojowice, Złotą  do Andruszkowice 60  -Świętokrzyski OGRÓD INSPIRACJI u Przybyszów. (Trasa-12,9 km)
  • Rejestracja uczestników wg. formularza zgłoszeniowego: telefonicznie i mailowo lub osobiście na starcie.
  • Na STARCIE  przy OSP w Chobrzanach  uczestnicy otrzymają  Numer Startowy  a na zakończenie biegu dyplomy uczestnictwa. Zwycięzca JARSKIEGO BIEGU NA ZDROWIE otrzyma ceramiczną rzeźbę Sandały bł. Wincentego Kadłubka.
  • Zgłoszenia i rejestracja rozpocznie się o 9.00 rano w OSP CHOBRZANY.
  • „START” godz.11.00 przed OSP Chobrzany.
  • „META” do godz. 13.30  w  Świętokrzyskim OGRODZIE INSPIRACJI u Przybyszów- Andruszkowice 60, gdzie odbędzie się  dekoracja zwycięzców a po  Mszy Świętej przy figurze bł. Wincentego Kadłubka na Królówce w Andruszkowicach zapraszamy na piknik okolicznościowy.

1. Msza Święta przy figurze Bł. Wincentego Kadłubka w Andruszkowicach   

7.10.18 niedziela godz. 14-ta

Już po raz 8  odbędzie się we wsi Andruszkowice  przy zabytkowej figurze bł. Wincentego Kadłubka   Msza Św. Polowa prowadzona przez  księży z bazyliki  katedralnej z Sandomierza. Tego dnia grupka mieszkańców Sandomierza idzie pieszo do Andruszkowic aby tam z mieszkańcami wsi  wziąć udział we Mszy Św. Po zakończeniu uroczystości uczestnicy już kilkakrotnie brali także udział w poczęstunku jarskim i degustacji świeżo tłoczonych soków jabłkowych  na terenie Świętokrzyskiego Ogrodu Inspiracji u Przybyszów co sobie bardzo chwalili. Będziemy nadal wspierać tę tradycję co przysparza się do integracji mieszkańców, zdrowych nawyków żywieniowych,  fascynacji postacią bł. Wincentego i jego naukami. Serdecznie zapraszamy.

2. PIKNIK JARSKI w Andruszkowicach po Mszy Świętej  u Przybyszów              

7.10.18  godz. 15-20

Jarski piknik sąsiedzki -wydarzenie łączące radość biegania i smaki regionalnej, sandomierskiej kuchni roślinnej. Impreza dla całych rodzin z naszych miejscowości i dla turystów, biegaczy przyjezdnych. To szansa na wprowadzenie aktywnego uczestnictwa w święcie   w przestrzeni regionu.  Toasty będziemy wznosić świeżo- tłoczonymi sokami  z owoców i warzyw. Na Zdrowie! Na warsztatach kulinarnych w sobotę 6.10.18 przygotowane zostaną specjalne dania:  jarskie zupy, słodkości bez cukru, smalec roślinny, sałatki jarskie,  pasztety, chleby i oczywiście świeże tłoczone soki. To będzie  jarska biesiada, promująca świeże dary natury, płody rolne Ziemi Sandomierskiej, będziemy wspólnie muzykować, śpiewać. Zapraszamy Panie PRZELASKI, Sandomierski Chór Zamkowy SAN-do-MIR i inne chętne zespoły. Odbędzie dekoracja  zwycięzców biegu. Zaproszeni regionaliści podzielą się historią o bł. Wincentym Kadłubku, który był m.in. prekursorem podawania na polskie stoły jarzyn, ziół i przypraw, dla którego bycie zdrowym to wymóg i podstawowa cnota w służeniu ojczyźnie. Gośćmi będą także biegacze oraz praktycy zdrowego stylu życia, ambasadorzy zdrowia.

 Podczas pikniku wyświetlany będzie Tryptyk o  Wincentym Kadłubku autorstwa Zbigniewa Puławskiego, który był nagrodzony na konkursie w Jędrzejowie zorganizowanym przez Cystersów w 100-lecie ich parafii.

  1. WARSZTATY JARSKIE „Na zdrowie!… drogą bł. Wincentego Kadłubka”

6.10.18 – sobota ŚOIuP w Andruszkowicach ZDROWE DANIA PLENEROWE: zupy, sałatki, chleby

7.10.18 – niedziela ŚOIuP w Andruszkowicach –DEGUSTACJA  DAŃ PIKNIKOWYCH i EDUKACJA

11.10.18 – czwartek w Szkole w Chobrzanach- ZDROWE ŚNIADANIA

17.10.18 – środa w OSP Chobrzany  ZDROWE SŁODKOŚCI

23.10.18 – wtorek w Szkole w Złotej-ZDROWY OBIAD

Panie z  Koła Gospodyń Wiejskich z Chobrzan wraz z Panią  Sołtys Grażyną Krasowską-Sado, Panią Radną Bożeną Grzyb we współpracy ze Świętokrzyskim Ogrodem Inspiracji  u Przybyszów, Panem Sołtysem Piotrem Kędzierskim i  Panem Radnym Adamem Krakowiakiem z Andruszkowic, zapraszają do współpracy, integracji, bycia razem  podczas działań  edukacyjnych, prozdrowotnych, sportowych,  historycznych i artystycznych   mieszkańców Gminy Samborzec, a szczególnie mieszkańców  ze wsi Chobrzany i Andruszkowice podczas projektu

„NA ZDROWIE! …drogą bł. Wincentego Kadłubka”

Organizatorzy i mieszkańcy brali już udział w zajęciach edukacyjnych, prozdrowotnych realizowanych na terenie gminy pt.: „Ciśniemy MOC”. Zdrowie to najcenniejszy dar a za nim podąża, radość i spełnianie marzeń, sukcesy. Promowanie potraw opartych na warzywach, roślinach, propagowanie picia świeżo tłoczonych soków  korzystając z obfitości naszej Sandomierskiej Ziemi przyczyni się do podniesienia świadomości  zdrowia mieszkańców, oraz do powstania nowych, zdrowszych  nawyków żywieniowych, uruchomi kreatywność poprzez praktykę i smakowanie dań oraz wypromuje dobra lokalne,  naszą historię, tradycję  oraz mądrość  życia zgodnie z naturą.

Informacji bliższych udziela:

KGW CHOBRZANY: Barbara Zielińska tel.: 696 192 247  

email: kgw.2010@wp.pl

  ŚOIuP: Anna Przybysz tel.: 512 205 880

email: anna.przybysz@ogrod-inspiracji.pl

ORGANIZATORZY:      PARTNERZY:      MEDIA:

pastedGraphic_2.png pastedGraphic_3.png  pastedGraphic_4.png      pastedGraphic_5.png   pastedGraphic_6.png   pastedGraphic_7.png  pastedGraphic_8.png  pastedGraphic_9.png    pastedGraphic_10.png 

——————————————————————————————————–  

Grant finansowany ze środków „Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: 

Europa inwestująca w obszary wiejskie” za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania Ziemi Sandomierskiej    

w ramach projektu grantowego „Aktywna społeczność lokalna na obszarze LGD Ziemi Sandomierskiej”.

pastedGraphic_11.png                                   pastedGraphic_12.png                              pastedGraphic_13.png

 

Plakat biegu

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.